Jak najít ideální účes pro letošní léto

Jak najít ideální účes pro letošní léto

Karanténa je u konce, co si teď počít s centimetry, co vám za tu dobu přibyly a s barvou, která nutně potřebuje osvěžit? Máme pro vás pár tipů, jak se zařadit mezi světové vlasové trendy.  Koukněte na tyto žhavé novinky a hned budete vědět, co chtít po své kadeřnici

Bronde

pinterest

Nemůžete se rozhodnout, zda chcete jít do světlých, nebo tmavých vlasů? Bronde je tu přesně pro vás. Má mnoho výhod, zachování zdravých kořínků vlasů, krásný lesk na konci, a bezstarostné léto před sebou. 

(Tip, nechcete se unudit klasickou blond? Proč si trochu nepohrát s barvami a nepřidat třeba trochu růžové, fialové, nebo dokonce modré. Krátkodobé barvy do podzimu zmizí a pak můžeme být všichni zase seriózní.)

Ofina

pinterest

Ptáte se kadeřnice, jestli vám bude nebo nebude slušet ofina? Jestli vás tato otázka trápí už dlouho, právě teď je nejvyšší čas to vyzkoušet. Ofiny jsou in a kdyby jste se s ní náhodou necítili dobře, ještě víc in jsou nejrůznější sponky. Ty ustřižené vlasy zase zkrotí, než dorostou. Každopádně, pokud nemáte jasnou představu o sestříhané mikroofince, pak i tady raději přidávejte vlasů a ubírejte délky postupně. Protože pokud máte vlasy jako já, pak supertip kadeřnice na krátkou, hustou sestříhanou ofinu neoceníte.

(Tuhle chybu jsem krotila dva měsíce hrstí vosku – nad čelem mi, kolmo vzhůru, stál neposlušný ježek.)

Na Francouzsku

pinterest

Do Francie se letos asi nepodíváme, nicméně to stále neznamená, že nemůžete vypadat jako Pařížanka. Je to chic, na léto je to naprosto nenáročné (umeju a jdu styl) a stejně budete vypadat, jako když jste zrovna sešla z Chanel mola. Přidejte trochu červené rtěnky a můžete jít třeba i (-napsat cokoliv jiného než ke královně na čaj, mi přijde smutné, ale tam se letos také nepodíváte-) na promenádu do Karlových varů.

Copánky a culíky

Nemáte spolehlivou kadeřnici a lidem s nůžkami obecně nevěříte? Pak svěřte svou hlavu a hrst gumiček nejlepší kamarádce. Culíky a copánky jsou hit na přehlídkových molech, hudebních festivalech i v ulicích. Nejlepší inspiraci najdete v dobovém tisku a videoklipech z 90. let. Rasta copánky pro odvážné, dva culíky pro diblíky, vysoký ohon s látkovou gumičkou pro klasiky, nízký ohon s mašlí pro romantičky… zvláště pokud jste tyhle účesy ještě nenosily, budou vás bavit.

Vstala a šla

Víte, co je úplně největší hit v oblasti účesů? Neúčesy. Pryč jsou doby, kdy musela být jasně vidět každá u kadeřníka utracená koruna. Návrháři, hairstylisti i módní ikony se shodují, že přirozenost vede. Zapomeňte proto na žehlení, natáčení a pečlivě uhlazené účesy. Nechte si na hlavě vytvořit takové dílo, do kterého nebude třeba investovat více než 10 minut denně. Dovolte vlasům kroutit se, tančit a radovat se ze života. Ušetří vám to čas, i peníze. 

A jak se o takové vlasy starat?

vemzu.cz

Pro přirozený účes sáhněte po přírodní péči. Pokožce hlavy odlehčíte od chemie a absence silikonů dá účesu lehkost. Tuhý šampon vlasům dodá strukturu a může s vámi na palubu letadla. Ostatně, nemuset ani na cestách slevit ze své vlasové rutiny a vypadat pořád stejně skvěle bez ohledu na okolnosti… není právě tohle to, o čem všechny sníme?