Jak nosit trenčkot

Jak nosit trenčkot

Chladná rána, teplá odpoledne, dopolední přeháňky… zdá sa, že na rozmary počasí letos snad nejde najít univerzální lék. Kouzelný kousek v šatníku, který by zvládl všechny nástrahy nadcházejících dnů však existuje. Trenčkot je tu už více než 100 let – a za tu dobu se ze základní výbavy vojáků stala nedílná součást šaten těch největších stylových hvězd. Jak si ho vybrat a jak ho nosit?

Primárním účelem trenčkotu bylo ochránit svého nositele před nepřízní počasí – a nezapomenout při tom ani na jeho armádní hodnost. Nepremokavý materiál, manžety a výrazné klopy, ale i výložky na ramenou a dvojřadé zapínání, to jsou prvky kabátu, který bez prehánění dobyl svět.

trenčkot v denimu od NA-KD

Kdybyste měli mít v šatníku jediný univerzální svrchník, je to právě trenčkot, za který si stojí připlatit. Ať už si vyberete tradiční pískové odstíny nebo sáhnete po výraznějších barvách, ať už se rozhodnete pro krátkou nebo delší variantu, s tímto pláštěm uděláte parádu dnes i za několik let – ve městě, v přírodě i na večírku. Jak ho nosit?

pinterest

Ležérně

Zapomeňte na upjatost uniforem a tuhou látku zimních kabátů. Materiál trenčkotu přímo vybízí k ležérnímu nošení. Rozepněte knoflíky a opasek zavažte vzadu na zádech tak, aby se plášť vytvaroval v pase. Vyhrňte rukávy a nebo si baloňák přehoďte jen tak přes ramena. Ať už na sobě máte jeansy nebo elegantní šaty, budete vypadat jako žena, která to s módou umí.

pinterest

Elegantně

Nosit kabát jako šaty? S trenčkotem je možné všechno. Kvalitní kabát vás zachrání ať už jdete z práce rovnou na party, nebo jen nemáte svůj den a už vůbec ne chuť, cokoli vymýšlet. Zapněte většinu knoflíků, vyhrňte rukávy nad loket a opasek uvažte pevně v pase – nebo klidně použijte takový, který ke kabátu vůbec nepatří. Ženy budou závidět a muži, ti stráví celý večer úvahami, jestli se pod trenčkotem skrývají šaty, nebo jen spodní prádlo…

@vogue

 Navzdory počasí

Ochladilo se a počasí je pod psa? Spolehněte se na trenčkot. Pod plášť si oblečte teplý rolák, zapněte všechny knoflíky a postavte límec tak, aby vám nefoukalo za krk. Plášť můžete stejně tak doplnit i o teplý šál nebo kožešinu – k dispozici vám tak bude od posledních až do prvních mrazíků.