Vinyl: kdo ho miloval, nikdy nepřestal

Vinyl: kdo ho miloval, nikdy nepřestal

Co děláte po příchodu domů jako první? Když nepočítám zouvání, svlékání a mytí rukou… tak ano, jako první sahám po mobilu. A pouštím hudbu. Prázdný prostor je hned útulnější a domov mě vítá s otevřenou náručí. Stačí ještě uvařit čaj, hodit sebou do křesla a půlhodinka zevlingu s hudbou může začít. Jak si zařídit podobné domácí pohodlíčko?

Správný stroj

Pro pouštění hudby je zásadní mít správný stroj. Tak zaklapněte uchrchlaný notebook a zavřete youtube, vyhoďte už konečně ty chrastící bedničky a pořiďte si něco pořádného. Třeba gramofon. Protože slyšet barvu a tvar zvuku, to umožňují jen klasické desky a pořádná aparatura. Kdo nezažil, nepochopí.

Měkká akustika

Poslouchat hudbu na tvrdé židli je za trest. Naopak v křesílku nebo na gauči, mezi polštáři, jó, to je jiná stylovka. Navíc, textilie tlumí ozvěnu a vylepšují akustiku. Hezký sametový poslech, to je to, oč tu kráčí.

photo @viktoria.dahlberg

Styl především

Poslouchat hudbu ze sluchátek je fajn, ale na party nic moc. Gramofon je klasika, kterou ohromíte návštěvy i prarodiče. Ti první to možná uvidí poprvé v životě a ti druzí vám jistě doporučí nějaké tajné triky – a třeba přinesou i staré desky. Navíc, narozdíl od chytrých reproduktorů vás analogový přehrávač nebude nijak špehovat ;-)

photo @thadagram

Pohodová hudba

Poslouchat při pátku Osudovou nebo Slipknot se dá – ale není to na každý den. Pokud máte tendenci pouštět si pořád to stejné, může to být trochu nuda. Samozřejmě, chápu, že jste třeba zaseklí v nějaké náladě (jako stará deska) a jinak to nejde. Ale jestli už to štve i vás… pak není nic snadnějšího, než zkusit něco z Vemzu výběru. Lady Bird znáte?

photo @lost_in_vinyl