DEN D

JEDNOHO DNE SE VZBUDÍTE A MÁTE NEODBYTNÝ POCIT, ŽE VÁŠ BYT POTŘEBUJE ZÁSADNÍ ZMĚNU. NEVÍTE, KDE ZAČÍT. NECHCETE UTRATIT TISÍCE ZA NÁKLADNÉ VYBAVENÍ A LUXUSNÍHO DESIGNÉRA. BÁJEČNĚ! VÁŠ DEN D JE TADY... JARO JE IDEÁLNÍ ČAS NA DETOXIKACI. A I KDYŽ SE MNOZÍ Z NÁS VĚNUJÍ SPÍŠE ZDRAVÍ A KONDICI, MY SE TENTOKRÁT ZAMĚŘÍME NA NAŠE DOMOVY, VE KTERÝCH TRÁVÍME ZNAČNÉ MNOŽSTVÍ ČASU. PŘINÁŠÍME VÁM 5 JEDNODUCHÝCH KROKŮ JAK DETOXIKOVAT VÁŠ BYT A VYTVOŘIT Z NĚJ SVĚŽÍ A PŘÍJEMNÝ PROSTOR, KDE SE BUDETE CÍTIT OPRAVDU DOBŘE. OD IDENTIFIKACE NEPOTŘEBNÝCH VĚCÍ, PO ÚKLID A ODMĚNU ZA ODVEDENOU PRÁCI. A JAKO BONUS NA ZÁVĚR: NĚKOLIK TIPŮ NA ČISTÍCÍ HACKY, KTERÉ OCENÍ VAŠE DUŠEVNÍ I FYZICKÉ ZDRAVÍ. BEZ OHLEDU NA TO, ZDA BYDLÍTE V TŘÍPOKOJOVÉM BYTĚ NEBO V MINIATURNÍM STUDIU, JE ČAS DETOXIKOVAT VÁŠ DOMOV A ZAČÍT SI UŽÍVAT VŠECHNY JEHO VÝHODY.

Vstupte do každé jednotlivé místnosti a na předměty, které vás tam neskonale štvou, nalepte bez rozmýšlení žlutý post it. Všechny označené předměty pak dejte na jednu hromadu a zbavte se jich. Prodejte/darujte je. V žádném případě je ale neschovávejte „na jindy“.

Příliš mnoho výrazných barev může způsobit, že váš byt bude vypadat chaoticky a přeplněně. Zvolte neutrálnější barevné schéma pro zklidnění, pozornost zaměřte na zajímavé struktury a materiály. Vymalujte stěny ve světlých neutrálních barvách a držte se jednoduché barevné palety. Rozhodněte se pro jednu barvu (nemusí to být zrovna TA pantonka roku), a ostatní barevné kousky nahraďte neutrálními akcenty, nebo vyřaďte úplně. Mějte přitom na mysli, že růžový polštář za rok vyměníte s lehčím srdcem než růžovou sedačku.

Úklidu se nevyhnete. Šuplíky a skříně ale tentokrát necháme zavřené. Zaměřte se na viditelné plochy a odstraňte z nich všechny předměty. Z těch pak vyberte pár kousků, které pro vás mají největší hodnotu a najděte pro ně čestné místo. Za odvedou práci se odměnte třeba novými barovými židlemi, po kterých již delší dobu pokukujete.

Použité fotografie NEJSOU pouze ilustrativní. Celá jarní detoxikace proběhla během jednoho prodlouženého květnového víkendu za laskavého svolení majitele bytu, pana M. a báječného dua M. a Z. z JINNE studio. Děkujeme. Za veškeré vybavení děkujeme VEMZU. Díky, já. :)

TAK, A MÁTE TO ZA SEBOU! S POMOCÍ TĚCHTO PĚTI KROKŮ JSTE ÚSPĚŠNĚ DETOXIKOVALI VÁŠ DOMOV, NIKOLI VÁŠ BANKOVNÍ ÚČET. VÁŠ DOMOV TEĎ DÝCHÁ NOVÝM ŽIVOTEM A VY UŽ SI JEN UŽÍVÁTE POCIT Z PROSTORU, KTERÝ VÁS BUDE I NADÁLE TĚŠIT A BAVIT. TAKŽE SI DEJTE NA CHVÍLI PAUZU OD USPĚCHANÉHO TEMPA A PODÍVEJTE SE NA VÝSLEDEK VAŠÍ PRÁCE. A PROTOŽE VÍME, ŽE PRO VÁS MŮŽE BÝT TĚŽKÉ SE S NĚKTERÝMI VĚCMI EMOCIONÁLNĚ ROZLOUČIT, ZKUSTE TRIK S ULOŽENÍM DO KRABICE MIMO VAŠE ZORNÉ POLE. GARANTUJEME VÁM, ŽE SI NA NI, A NA VĚCI V NÍ, UŽ NIKDY NEVZPOMENETE.