Nordic Cycle – Bicycle Adventures In The North

Produkt skladem
790 Kč

Dostupné varianty

  • Garance nejlepší ceny

  • Vrácení zcela zdarma

  • u vás doma 3. 6. - 5. 6.

  • Výdejny po celé ČR

Ride through the fairytale-like snowy plains of the Nordic lands, where signs of civilization appear vanished. This journey combines radical touring, camping, and cooking the best of what local nature has to offer. By taking on some of the most treasured biking trails and terrains across the Nordic landscape, this book is a seated journey of discovery and escapism across a vast scenery set to inspire your next trip.
Nordic Cycle is an exploration of regions, people, and food on a mountain bike, with stunning photography and aerial shots. Discover illustrated maps and routes, follow the path of Tobias Woggon in his adventure and learn over 16 recipes with step-by-step instructions, paying homage to the local cuisine across the Nordics.

This book has been printed in Germany.
FSC™ (Forest Stewardship Council™) Certified

Značka GESTALTEN
Katalogové číslo GSTL_5863
Rozměr 21 × 26 cm
Poznámka Nakladatel: Gestalten & Tobias Woggon
Počet listů 196
ISBN 978-3-89955-863-0
O značce / GESTALTEN

Gestalten dokumentuje a předjímá zásadní pohyby v architektuře, vizuální kultuře, designu a módě, jídle, cestování a současném umění. Bez ohledu na médium, které je k dispozici, chce Gestalten informovat a inspirovat naši komunitu. Dopřejte si designové a obohacující čtení. 

Mohlo by se vám líbit