Zpátky do školy

Zpátky do školy

Od mé maturity uteklo už hezkých pár let, ale přiznám se, že na střední bych se klidně vrátila, a to hned. Nebo bych se snad raději vrátila na vysokou? Když už vím, co na můj mozek nejlépe platí a co v učení i přečkávání nudných hodin pomůže, přijde mi škola jako brnkačka. A vlastně … tyhle věci se hodí, ať už vás čeká střední, vysoká nebo zaměstnání.

Stylové zavazadlo

Pamatuju si, jak jsem bulela ve třetí třídě, že pokud nedostanu batoh místo aktovky, do školy prostě nejdu. Na střední jsem si bágl ozdobila všemi možnými plackami a špendlíky, abych projevila svou individualitu. A na vysoké jsem každé ráno řešila, jestli je horší táhnout těžké knihy v ruce, nebo se stydět za sportovní ruksak. Zavazadlo, do kterého se vám vleze všechno potřebné, je prostě základ. Nebo raději dvě? Nebo tři, podle toho, co si zrovna oblečete?

Technika v bezpečí

Taháte s sebou notebook nebo tablet? Taky to dělám – a protože měl můj batoh blbý rozměr a noťas v obalu se do něj nevešel, nosila jsem ho bez ochrany. Obité rohy, ulomená čtečka CD, poškrábaný… nechtějte si to ani představovat, jak pak vypadal. Mít tak k batohu i stylový obal, žilo by se mi o dost lépe…

Drink po ruce

...i proto, že bych se nebála, že se mi do něj vylije pití. V těch dobách ještě stylové lahve moc nefrčely a protože jsem se styděla za petku, vyzkoušela jsem kde co. Zvítězila sklenice od kečupu. Hoodně těžká věc. Dneska mám lehkou termosku a nedám na ni dopustit. Jde totiž kdykoli znova dopustit. ;-)

Svačina příborem

Víte co se stane, když si v batohu zapomenete kiwi? Vím jaký je rozdíl mezi svačinou nošenou v krabičce a bez krabičky. Testovala jsem to několik let a týjo, vzít si do školy salát v krabičce je úplně jiná liga, než do sebe soukat rohlík z igelitového sáčku.

Přehled v termínech

Moje noční můra? Zapomněla jsem na zkoušku, písemku nebo celou hodinu v rozvrhu, a nepustí mě kvůli toho k maturitě nebo státnicím. Než zmateně lítat po chodbách a snažit se slzami obměkčit paní na studijním, je lepší mít ve věcech jasno. Speciálně nadesignovaný diář Doller je ideální – začít s ním můžete kdykoli, má dost místa, stránky na poznámky a navíc motivační citáty. Miluju ho.

Zápisky na jedničku

Bouchat věci rovnou do kompu má něco do sebe. Na druhou stranu, papír je papír a nadepsat si na začátku roku nové a krásné sešity, to je prostě rozkoš. Za školní léta jsem vyzkoušela kdeco a ani dneska se nemůžu rozhodnout – je lepší mít na každý předmět jiný sešit, nebo všechno sázet do jednoho zápisníku? Záhada modrého pera … a pak mi dopsala propiska. A o pár řádků níže další. A pak pentelka. A pak se ztupila i tužka… i takové smutné příběhy najdete v mých zápiscích. Proto s sebou tahám pouzdro a v něm prakticky všechno, několikrát. Jako novinářka si toho i teď zapisuju celkem dost – a tužka se strouhátkem je záchrana v případě, že selže vše ostatní.